Dla kupujących

Autor: icm ród³o: Intercentrum

« Powrót

Kupno mieszkania, domu, działki lub lokalu użytkowego jest jedną z najbardziej skomplikowanych, ryzykownych i kosztownych transakcji jakie przeprowadzamy. Bywa niezwykle czasochłonne i stresujące. Warto więc zastanowić się nad zatrudnieniem wyspecjalizowanej agencji pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, która ułatwi cały proces i uczyni go znacznie bezpieczniejszym. Któż bowiem zna lepiej tajniki rynku nieruchomości od agentów na co dzień na tym rynku pracujących?

Pracując na Państwa rzecz i w Państwa interesie pośrednik przeprowadzi Państwa przez kolejne etapy kupna nieruchomości: począwszy od zaprezentowania interesujących Państwa posiadłości, obiektów a skończywszy na przekazaniu do nich kluczy.

Agent poinformuje Państwa o wszystkich ofertach, które są aktualne i spełniają wskazane przez Państwa kryteria. Nie będą Państwo zatem marnować czasu i pieniędzy na niepotrzebne telefony i wyjazdy, aby tylko przekonać się, że to nie jest to mieszkanie/dom jakiego szukacie, bądź że zostało już sprzedane.

Decydując się na usługi pośrednika korzystają Państwo z jego specjalistycznej wiedzy na temat lokalnego rynku, oceni on zatem rzeczywistą wartość rynkową danej nieruchomości i upewni się, że nie zapłacą Państwo zbyt wiele za swój nowy dom, mieszkanie, bądź działkę. Uchroni to Państwa przed popełnieniem kosztownej pomyłki. W przeciwieństwie do agenta zatrudnionego przez sprzedającego, Państwa pośrednik ma na względzie Państwa dobro i pomoże w negocjacjach, sprawdzeniu stanu prawnego oraz w uzgodnieniach dotyczących transakcji ze sprzedającym.

Znając doskonale otoczenie nieruchomości agent odpowie na Państwa pytania dotyczące jej lokalizacji m.in. sąsiedztwa, odległości do szkoły, przystanku autobusowego, posterunku policji, itp.

Nasza usługa pośrednictwa w kupnie to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa procesu kupna i wykluczenie możliwości nabycia nieruchomości z wadami prawnymi.

Pośrednik będzie także pomocny przy:

  • załatwianiu spraw formalnych w urzędach,
  • uzgadnianiu przez strony warunków i treści umowy przedwstępnej,
  • kompletowaniu dokumentów niezbędnych do sporządzenia aktu notarialnego.


Agent może być również wsparciem w otrzymaniu kredytu oraz doradzić sposób zabezpieczenie rozliczenia finansowego transakcji, a nade wszystko wybór skutecznych gwarancji lub sankcji za nie wykonanie zobowiązań.

Powodzenie przedsięwzięcia jakim jest korzystne i bezpieczne kupno nieruchomości zależy od współpracy pośrednika w obrocie nieruchomościami z klientem. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na pewne istotne aspekty:

  • warto oglądać różne nieruchomości, nawet te odbiegające cenowo od naszych oczekiwań;
  • złożone na piśmie oświadczenie woli o chęci zakupu nieruchomości, uwzględniające proponowaną przez nas cenę i warunki zapłaty; właściciel może podjąć negocjacje;
  • jeżeli zapada decyzja o zakupie należy jak najszybciej powiadomić pośrednika;
  • z chwilą podpisania umowy przedwstępnej oferta zostaje zablokowana i wycofana z bazy ofert;
  • przed podpisaniem umowy należy: ustalić jakie elementy wyposażenia domu/mieszkania obejmuje cena zakupu;
  • zostanie to uwzględnione w protokole uzgodnień; dokładnie obejrzeć dom/mieszkanie, zapoznać się z granicami działki;
  • ważne jest aby pamiętać o kosztach nabycia: prowizji agencji, podatku od czynności cywilno-prawnych, opłacie notarialnej i sądowej, ...


...a Państwu jedynie pozostaje cieszyć się z nabytej nieruchomości !


« Powrót

Dane teleadresowe

ul. Kraszewskiego 28; 87-100 Toruñ
tel./fax: (+48) 56-654.04.44, 56-654.09.99
infolinia gsm: (+48) 600 803.802 poczta@intercentrum.com.pl

spon pomorza i kujaw